Magyarországi Bábszínházak 14. Találkozója - 2018. október 3-6.

      A Magyarországi Bábszínházak 14. Találkozója 2018. október 3-6-ig kerül megrendezésre, a Nemzeti Kulturális Alap fennállásának 25. évfordulóját ünneplő eseménysorozat részeként.

      A rendezvényt Fekete Péter kultúráért felelős államtitkár nyitja meg október 3-án, 10 óra kezdettel.

      OKTÓBER 3.SZERDA
      10.00 óra   Megnyitó - Ciróka Bábszínház, nagyterem
      11.00 óra   Bóbita Bábszínház, Lúdas Matyi - Ciróka Bábszínház, nagyterem
      14.00 óra   Budapest Bábszínház, A csomótündér - Ciróka Bábszínház, kisterem
      14.00 óra   Kabóca Bábszínház, Miú és Vau - Ruszt J. Stúdiószínház
      16 óra   Vojtina Bábszínház, A só - Katona József Színház
      18.00 óra   Budapest Bábszínház, A csomótündér - Ciróka Bábszínház, kisterem
      18.00 óra   Kabóca Bábszínház, Miú és Vau - Ruszt J. Stúdiószínház
      20.30-22.30 SZAKMAI MEGBESZÉLÉS
      23.00 óra   Tintaló Társulás, Horgászni tilos! - Ciróka bábszínház, nagyterem

      OKTÓBER 4.CSÜTÖRTÖK
      10.00 óra   Napsugár Bábszínház, A helység kalapácsa - Katona József Színház
      11.30 óra   Csodamalom Bábszínház, Mindenkinek vannak manói, avagy A MANÓGYÁR -Ciróka nagyterem
      13.15 óra   Bábművész Szövetség évi rendes közgyűlése - Ifjúsági Otthon
      14.30 óra   MárkusZínház, Hős Miklós - Ifjúsági Otthon, Színházterem
      16.30 óra   OFF program - Meseszínház, Rozsnyó, Csillagokkal táncoló Kojot - Ruszt J. Stúdiószínház
      16.30 óra   OFF program - Kovács Domokos, H.A.N. -  Ciróka Bábszínház, kisterem
      18.30 óra   Ciróka Bábszínház, A lepkeoroszlán - Ciróka Bábszínház, nagyterem
      21.00-23.30 SZAKMAI MEGBESZÉLÉS
      24.00 óra   
      OFF program - SZFE rendező szakos hallgatók bemutatkozása - Ciróka Bábszínház, kisterem

      OKTÓBER 5.PÉNTEK
      10.00 óra   Harlekin Bábszínház, Tündérszép Ilona és Árgyélus királyfi - Ciróka nagyterem
      11.30 óra   Ziránó Színház- Mesebolt Bábszínház, Ágoston, avagy egér a felhők között - Ruszt J. Stúdiószínház
      11.30 óra   Kövér Béla Bábszínház, Hurka Gyurka - Ciróka Bábszínház, kisterem
      14.30 óra   Ziránó Színház- Mesebolt Bábszínház, Ágoston, avagy egér a felhők között - Ruszt J. Stúdiószínház
      14.30 óra   Kövér Béla Bábszínház, Hurka Gyurka - Ciróka Bábszínház, kisterem
      16.00 óra   Mesebolt Bábszínház, A császár új ruhája - Ciróka Bábszínház, nagyterem
      18.30 óra   Fabók Mancsi Bábszínháza, A háromágú tölgyfa tündére - Ciróka nagyterem
      21.00-23.30 SZAKMAI MEGBESZÉLÉS
      24.00 óra   OFF program, SZFE bábszínész hallgatók bemutatkozása - Ciróka Bábszínház, kisterem

      OKTÓBER 6.SZOMBAT
      10.00 óra   Vaskakas Bábszínház, A halhatatlanságra vágyó királyfi - Ciróka nagyterem
      11.30 óra   Kolibri Színház, Hengergő - Hírös Agóra, nagyszínpad
      11.30 óra   Hepp Trupp Családi Bábszínház - Magamura Alkotóműhely, Jancsi és Juliska édes álma - Ruszt J. Stúdiószínház
      14.30 óra   OFF program, SZFE bábszínész hallgatók bemutatkozása - Ciróka kisterem (Zártkörű)
      14.30 óra   OFF program, Szegény Dzsoni és Árnika, a Színház- és Filmművészeti Egyetem, aKabóca Bábszínház és a Budapest Bábszínház koprodukciója - Ifjúsági Otthon színházterem
      16.30 óra   Kolibri Színház, Hengergő - Hírös Agóra, nagyszínpad
      16.30 óra   Hepp Trupp Családi Bábszínház - Magamura Alkotóműhely, Jancsi és Juliska édes álma - Ruszt J. Stúdiószínház
      18.30 óra   Griff Bábszínház, Varázskert- Ciróka Bábszínház, nagyterem
      21.00-23.00 SZAKMAI MEGBESZÉLÉS
      23.00 óra   Záró percek, majd koncert a Czappa Band zenekarral

       

      SZABADTÉRI PROGRAMOK 2018. október 6. szombat

      10.00 óra   Tintaló cirkusz, Tintaló Társulás - főtér
      10.30 óra   Lúdas Matyi, Griff Bábszínház - Emléktár tér
      11.00 óra   Tintaló cirkusz, Tintaló Társulás - főtér
      11.30 óra   Az égigérő fa, MárkusZínház - Emléktár tér
      14.00 óra   Babszem Jankó, Ziránó Színház - Emléktár tér
      15.00 óra   Tintaló cirkusz, Tintaló Társulás - főtér
      15.00 óra   STOP, Mikropódium Családi Bábszínház - Emléktár tér
      15.30 óra   Vitéz László, Pályi János előadása - Emléktár tér
      16.30 óra   Tintaló cirkusz, Tintaló Társulás - főtér
      17.00 óra   Mamlasz királyság krónikája, Kabóca Bábszínház, Emléktár-tér

      Folyamatos programok 10-18 óráig
      Bartha Tóni csúzlizdája, Tekergőtér-ügyességi játékok, Kádár Ferkó Fotószínháza, Bábjáték automata, Bálnasimogató, Ládafia Bábszínház fa körhintája


      A Magyarországi Bábszínházak 14. Találkozójának támogatói:


       


       

       


       

       

       

       

       

       

       

       


      ×